Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

TikTok Videoları Nasıl Kaydedilir?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

TikTok Videoları Nasıl Kaydedilir?

Her yeni video yayınladığınızda TikTok videolarınızı cihazınıza kaydedecek şekilde ayarlarınızı yapmadıysanız, manuel olarak ilerlemeniz gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu var.

ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat'e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor
ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat’e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor

En hızlı yol, ister kendinizin isterse başka birinin olsun, kaydetmek istediğiniz videoya basılı tutmaktır. Videonuzu film rulonuza eklemenize veya e-posta ya da metin yoluyla paylaşmanıza olanak tanıyan bir “videoyu kaydetme” seçeneği görünecektir.

Uygulamadaki videoların sağ tarafında görünen yorum simgesinin altındaki paylaş düğmesine de basabilirsiniz. Oradan videoyu kamera rulonuza kaydedebilir veya diğer sosyal medya sitelerinde yayınlayabilirsiniz.

Geçmişte beğendiğiniz videoları kaydetmek istiyorsanız, profilinize gidin ve biyografinizin altındaki “kalp” simgesini tıklayın. Bu sekme, şimdiye kadar beğendiğiniz tüm videoların hareketli bir listesini gösterir.

Gelecekte tüm videolarınızın otomatik olarak kaydedilmesini sağlamak için, bir TikTok göndermeden önce “cihaza kaydet” seçeneğini etkinleştirin. Bir sonraki video yayınladığınızda seçiminizi hatırlayacaktır. 

Kaydettiğiniz TikTok’larınızı akıllı telefonunuzun film rulosunda görebilirsiniz.

Tiktok Nedir?

ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat'e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor
ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat’e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor

Çin’de TikTok olarak adlandırılan Douyin (Çince: Douyin), 2012 yılında Pekin’de bir kişi tarafından kurulan bir İnternet teknolojisi şirketidir. Kısa müzik, dudak senkronizasyonu, dans, komedi, 3 ila 15 saniyelik yetenek videoları ve 3 ila 60 saniyelik kısa döngü videoları oluşturmak için kullanılır.

ByteDance, ilk olarak Eylül 2016’da Çin pazarında Tiktok’u piyasaya sürdü ve ardından 2 Ağustos 2018’de başka bir Çin sosyal medya hizmeti olan Musical.ly ile birleşti.

TikTok, 2017’de Çin dışındaki çoğu pazarda iOS ve Android’i piyasaya sürdü. Amerika Birleşik Devletleri dahil dünya çapında mevcuttur.

ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat’e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor haberi için tıklayın.

Kaynak: edition.cnn.com/2020/09/19/tech/how-to-save-tiktoks/index.html


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.