Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
GGDROP

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi 50 Film

Avatar for Damla

Tarih:

Yazar:

Netflix'te İzlenmesi Gereken En İyi 50 Film

Netflix‘teki en iyi filmler son zamanlarda hizmete giren ve şimdiden popüler olduklarını kanıtlayan eski ve yeni harika filmler. Netflix, en kaliteli, orijinal TV içeriğinin tedarikçisi olarak adından söz ettiriyor. Ancak bu, dünyanın önde gelen yayın hizmetinin hikayesinin yalnızca yarısı. Orijinallerden klasiklere, gişe rekorları kıran filmlere ve bağımsız filmlere kadar harika bir film kaynağıdır.

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

1.The Terminator

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

Terminatör düşük bütçeli bir korku filmi. Arnold Schwarzenegger Terminatör’de ürkütücüyken, Linda Hamilton’un – hedeflenen – Sarah Connor olarak performansı ‘tehlikede kadın’ olarak karşımıza çıkıyor ve ikinci filmden bildiğimiz ve sevdiğimiz kahramana zekice dönüşüyor.

2.Reservoir Dogs

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

Quentin Tarantino’nun adını tahtaya koyan filmi, daha sonra söz konusu tahtada bir pompalı tüfekle bir delik açmaya başladı. Rezervuar Köpekleri, sinematik tarihin en zorlu suçlarından biriyle içgüdüsel bir muamele olmaya devam ediyor, çünkü vahşi suçlulardan oluşan bir ekip, beceriksiz bir mücevher dükkanı soygununun kanlı sonucunu seçiyor. Yakında kime güvenileceği sorusu, tüm vücut parçalarını kimin elinde tutacağına göre ikincil hale geliyor.

3.A Quiet Place

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

The Quiet Place, izleyeceğiniz en gergin korku filmlerinden biridir. Öncül: İnsanları avlayan canavarlar dünyayı dolaşıyor. Süper işitmeleri var, bu yüzden hayatta kalanların hayatta kalmak için sessizce dolaşması gerekiyor. Devam filminin ertelenmesi bizi biraz üzdü ama orijinalinin Netflix’te olmasına sevindik.

İlginizi Çekebilir: En İyi Cyberpunk Filmleri

4.Ex Machina

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

Fantastik James Garland (The Beach and Annihilation şöhreti) tarafından yazılan ve yönetilen Ex Machina, çalıştığı şirketin kurucusu olan münzevi ile tanışmak için işte bir yarışma kazanan Caleb’in (Domhnall Gleeson tarafından canlandırılan) hikayesini anlatıyor.

Nathan (Oscar Isaac tarafından oynanır). Ama hiçbir şey Nathan’ın hiçliğin ortasında süper süslü ve fütürist evinde göründüğü gibi değil. Caleb’in yapay zeka yaratımlarından birini test etmesini istediğini iddia ediyor, ancak gerçekte nedenleri çok daha alçakça. Bu, sadece fantastik görünüp klasik gotik kurguya hitap eden, aynı zamanda yapay zeka, bilinç ve insan olmanın ne anlama geldiğiyle ilgili bazı ilginç felsefi sorular da ortaya koyan, tırnak ısırtan bir bilim kurgu filmi.

5.The Martian

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

Andy Weir’in kitabına dayanan (bir oturuşta yiyip bitirebilirsin), film, Matt Damon’ın Mark Watney’in gemisi çöktükten sonra Mars’ta mahsur kaldığını görüyor. Başlangıçta hayatta kalmak için imkansız gibi görünen bir yer, Watney’nin ustaca düzeltmeleri sayesinde yaşanabilir görünmeye başlar. Ridley Scott’ın yönettiği bu film, yönetmenin yıllardır en iyi çalışması.

6.Inception

İzlenmesi Gereken En İyi Filmler

Birinin rüya halindeki zihninde geçen bir soygun filmi. Christopher Nolan’ın yüksek konseptli, yüksek oktanlı gerilim filmi Inception’ın temel dayanağı budur, anlaması zor ama izlemesi harika. Leonardo DiCaprio, başkalarının bilinçaltına girerek büyük kazanmak isteyen haydutlara liderlik ediyor. Nolan’ın bir sonraki filmi Tenet’in inception ​​ile bağlantılı olduğu söyleniyor, bu da bizi bu konuda daha da heyecanlandırıyor.

7. 12 Years A slave

En İyi Filmler

Bazı filmler zevk almak için değil, deneyimlenmek için tasarlandı. Bu, bu filmlerden biridir. Ekrandakileri rahatsız eden vahşet ne olursa olsun, bu olayların gerçek hayatta olduğunu unutmayın. 12 Years A Slave, yönetmen Steve McQueen’in şaşırtıcı bir çalışması. ABD (ve İngiliz) tarihinin unutulmaması gereken bir kısmına bir ayna tutuyor – bu filmi izleyin ve yakın zamanda unutmayacağınız konusunda sizi temin ederim.

İlginizi Çekebilir: Gençlere Uygun En iyi 10 Film/Film Serisi

8.Nightcrawler

En İyi Filmler

Jake Gyllenhaal, filmi yerel bir TV kanalına satmadan önce Los Angeles civarında şiddetli sahneleri kaydeden ve gece geç saatlerde araba kazası yapan Louis Bloom rolünde Nightcrawler’ın baş rolünde parlıyor. Bu, gazetecilik ve halkın televizyonlarında korkunç sahneleri ilk gören kişi olma arzusu hakkında önemli soruları gündeme getiren sert bir gerilim filmi. 2014 yılında piyasaya çıktığında büyük beğeni topladı ve Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

9.Enter The Dragon

Netflix’te İzlenmesi Gereken En İyi 50 Film

Bu film tek başına Hong Kong kung-fu sinemasını kült sinemalardan uzaklaştırıp ana akıma taşıdı ve hepsi de yıldızı Bruce Lee sayesinde. Olay örgüsü biraz hileli (bir grup savaşçı, zengin bir yabancı tarafından bir adaya getiriliyor ve birbirleriyle savaşmaları söyleniyor) ancak eylem, görebileceğiniz en iyi şeylerden bazıları. Bu filmin dünyanın en iyi aksiyon yönetmenleri tarafından yeniden canlandırılmasının ve Quentin Tarantino tarafından vurgulanmasının bir nedeni var.

10.Gladiator

Gladyatör kısa süre önce 20 yaşına girdi, bu yüzden şimdi destansı kılıç ve sandaletleri izlemek için mükemmel bir zaman. Bu filmdeki oyuncu kadrosu gerçekten harika.

11.The Fighter

Yönetmen David O’Russel, oyuncularından nasıl performans alacağını biliyor ve Fighter belki de en büyük başarısı. Film, bir boksörün büyüklüğünü elde etme ve uyuşturucudan etkilenmiş bir yarışmacı olabilecek ağabeyinin gölgesinden kurtulma şansı verilmiş bir boksör hakkındadır. Mark Wahlberg ve Christian Bale’in düello performansıyla incelikle anlatılan savaşçıların hikayesi.

12. Moneyball

Gerçek bir hikayeye dayanan Brad Pitt, Oakland As’ın genel müdürü olarak rol alıyor. Az parayla bir takım kurması gerekiyor ve durumu “para topuna” karar veriyor – istisnai olmayan ama hepsinin harika bir takım oluşturmak için gereken belirli özelliklere sahip oyuncuları seçmesi. Jonah Hill aynı zamanda Pitt’in analitiğini bulmasına yardımcı olan ekonomi mezunu olarak da rol alıyor. En iyi spor filmlerinin hepsinde olduğu gibi, bu filmin keyfini çıkarmak için beyzbol hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok.

İlginizi Çekebilir: Arkadaşlarınızla Toplanıp İzleyebileceğiniz 5 Korku Filmi

13.Prisoners

Blade Runner bölgesine girmeden önce yönetmen Denis Villeneuve, kayıp bir kız ve arkadaşı hakkında bu muhteşem, karanlık gerilim filmini yaptı. Hugh Jackman, polisler hiçbir şeye yol açmazken meseleyi kendi eline alan baba olarak rol alıyor.

14.The Big Lebowski

Coen kardeşler, kara komedide (kelimenin tam anlamıyla) pişirilmiş bir kara film olan genişleyen bir film olan The Big Lebowski’de nihai iğneleme filmini yarattı. Jeff Bridges’in Dude’u artık kült bir figür ve haklı bir sebeple – o rolde harika. Ancak yardımcı oyuncu kadrosu, sümüksü Jesus (John Turturro), seçilen Donny (Steve Buscemi) ve sınırda psikopat Walter (John Goodman) da dahil olmak üzere eşit derecede iyi.

15. The Big Short

Yine başka bir ekonomik krize giriyor olabileceğimizi düşünürsek, bu gerçek hikaye, ABD’de birçok kişinin evlerini kaybettiği 2008 yılında piyasayı kısaltan yasadışı koruma fonu tüccarları hakkındadır, insanlar bankalara karşı para yatırdı. Film, başrollerini Brad Pitt, Steve Carell, Ryan Gosling ve Christian Bale’in paylaştığı yıldız gücüyle dolu ve bazı ağır konularda hafif işler yapmayı başarıyor.

16. Monty Python’s The Life Of Brian

The Life of Brian, Monty Python’un absürd başyapıtıdır. Film ilk piyasaya sürüldüğünde tartışmalara neden oldu, ancak South Park ekibinin bunu daha da ileri götürmesi düşünüldüğünde, şu anda gerçek olmadı. Ama geriye kalan, Python’u en iyi haliyle gösteren fevkalade komik bir film.

17. Spirited Away

Belki de şimdiye kadar yapılmış en iyi animasyon (kesinlikle Studio Ghibli’nin en iyisidir), Spirited Away bir duygu ustalık sınıfıdır. Anime’den bekleyebileceğiniz doğaüstü ve harikulade şeylerle dolu film, eve taşınmaktan mutsuz olan 10 yaşındaki Chihiro’ya odaklanıyor. Görünüşe göre yeni evi, Ruhlar Ülkesi adlı bir şeye yakın.

18. Jurassic Park

Jurassic Park’ı bir süredir görmediyseniz, iyi haber, etkilerin 27 yıl sonra hala devam etmesidir. Dinozorları ilk kez gördüğünüz an, hala sinemanın en iyi set parçalarından biridir ve filmin geri kalanı mutlak bir şenliktir. Ne yazık ki, bu (şimdi birçok) devam filmi asla orijinalin parlaklığını yaşamadı.

19. Lost In Translation

Ekran kimyası söz konusu olduğunda, pek çok film, Lost in Translation’da Bill Murray ve Scarlett Johansson arasında bulunabilecek kıvılcımı yenemez. Fantastik müzik ve altında yatan yabancılaşma duygusu ve garip bir ülkede yalnız kalma ile dolu güzel bir lo-fi filmi. Murray, Japonya’da bir reklam filmi yapan bir aktördür ve hayatına bir amaç veren Johansson’la tanışır.

20. The Irishman

Bu, bir tetikçi olan Frank Sheeran ve mafya ile olan bağları hakkında bir film. On yıllara yayılıyor ve yaşlanma her zaman işe yaramasa da, bu mümkün olan en büyük ekranda izlenmeyi talep eden bir film.

21. Gone Girl

Başka bir David Fincher klasiği. Gillian Flyn’in son derece başarılı romanına dayanan Gone Girl, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kayıp karısını bulmaya çalışan bir adamın (Ben Affleck) çarpık hikayesidir. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir hikayede Fincher, film yapımında işleri daha da karıştırmak için el çabukluğunu kullanır – sonra her şey şok edici bir sonuçla bir araya gelir.

22. Contagion

Şu anda yaşadıklarımızla benzerlikleri olan bir pandemi hakkında film izlemenin tuhaf bir şekilde yatıştırıcı bir yanı olduğu ortaya çıktı – ama aslında çok daha kötü. Elbette bunu bir salgın hakkındaki bir Hollywood filminden beklersiniz. Kate Winslet, Marion Cotillard, Matt Damon ve Laurence Fishburne’nin harika performanslarına tanıklık ediceksiniz.

23. Children Of Men

Contagion şu anda dünyayı en iyi özetleyen filmse, Children of Men, neredeyse kesinlikle gerçekleşecek ürpertici yakın gelecek. Önerme saf bilimkurgudur: insanlar gizemli bir nedenle üremeyi bıraktılar ve sonuç olarak hiçbir çocuk doğmuyor. Chris Owen, tek hamile kadını korumak zorunda olduğu bir duruma karışır. Hem Gravity hem de Roma Oscar’larını kazanan Alfonso Cuarón’un yönettiği film, modern zamanlarda yapılmış en iyi filmlerden biri – bir başyapıt.

24. Scarface

Al Pacino’nun oyunculuğu, kok dağları, kostümler ve evler – her yerde ve zekice. Amerikan rüyasını arayan bir göçmen olan Tony Montana’nın yükselişini anlatan ve cömert bir suç hayatına öncülük eden bir film için mükemmel.

25. The Truman Show

The Truman Show hakkında zamanının ötesinde olan çok şey var. Sıradan hayatları ön plana çıkaran gerçeklik TV şovlarının bolluğundan önce filme alınan film, milyarlarca kişinin izlediği bir yalana dönüştüğünde birisinin başına neler gelebileceğini gösterdi. Jim Carrey burada muhteşem, belki de en iyi performansını sunuyor.

26. Midnight Cowboy

Jon Voight ve Dustin Hoffman, fahişe Joe Buck (oynadığı Voight) ile conman Ratzo Rizzo (Hoffman’ın canlandırdığı) arasındaki beklenmedik bir arkadaşlığı konu alan bu 1969 tarihli klasik dramada rol alıyor. Aynı adı taşıyan 1965 tarihli bir romana dayanarak, ilk yayınlandığında üç Akademi Ödülü aldı ve şimdiye kadar yapılmış en iyi Amerikan filmlerinden biri olarak kabul edildi.

27. My Neighbour Totoro

Hayao Miyazaki tarafından yazılan ve yönetilen 1988 animasyon filmi, ahşap ruhlarla arkadaş olan iki kızın (Satsuki ve Mei) hikayesini anlatıyor.

28. Dumb And Dumber

Komedi klasiği Dumb and Dumber artık 26 yaşında olabilir (vay!) Ama bu, ilk izlediğimiz kadar komik olmadığı anlamına gelmez. Komedi ikilisi Jim Carrey ve Jeff Daniels’ın başrollerini paylaştığı film, nakit dolu bir çantayı gerçek sahibine iade etmek için bir yolculuğa çıkan iki arkadaş hakkında.

29. Uncut Gems

Şimdiye kadar izleyeceğiniz en stresli filmlerden biri olan Uncut Gems, bir endişe uyarısıyla gelmelidir. Ama buna değer çünkü bu yılın en iyi filmlerinden biri ve Adam Sandler’in yaptığı en iyi işlerden bazıları. Tehlikeli işlere bulaşan bir kuyumcu hakkında.

30. Blackkklansman

Gerçek, dramatize edilmiş bir hikayeye dayanan Blackkklansman, Klu Klux Klan’a sızmak için Yahudi bir meslektaşla birlikte çalışan ilk siyah Colorado dedektifi hakkındadır. Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği film, filmin en başarılılarından biri ve 70’lerin cesur gerilimine sahip. Sonunda, Lee’nin şu anda dünyada olup bitenleri yansıtan ateşli ırk görüşlerinin gücünü hissedeceksiniz.

31. Dolemite Is My Name

Dolemite adında bir pezevenk olan kaba, kaba alter egosuyla büyük zaman geçiren 70’li yıllarda bir komedyen olan Rudy Ray Moore’un bu biyografisinde Eddie Murphy’nin elinden gelenin en iyisini yaptığını göreceksiniz.

32. You Were Never Really Here

İskoç yönetmen Lynne Ramsay’ın bir filmi geldiğinde, herkesin oturup dikkat etmesi gerekiyor. You Were Never Really Here, belki de şimdiye kadarki en iyisi. Joaquin Phoenix’in genç bir kızın yakalanmasına karışmış bir uygulayıcı olarak rol aldığı bu film, ağzınızda ekşi bir tat bırakacak, yavaş ilerleyen acımasız bir film.

33. The Revenant

Leonardo DiCaprio sonunda The Revenant’taki rolüyle bir Oscar aldı. Bu onun en iyi rolü değil ama vay canına, film için ne kadar dayanıklılık testinden geçti. Konu : kürk işleyicisi DiCaprio Missouri nehrinin kıyısında ölüme terk edildi. Hayatta kalmak ve onu öldürmeye çalışan kişiyi bulmak için tüm hayatta kalma içgüdülerini kullanmak zorundadır.

34. The Social Network

Facebook’un başlangıcı, hikayelerin en sürükleyici kısmı gibi gelmiyor ama gerçekten öyle, David Fincher’ın fantastik filmi sayesinde. Eğlenmek isteyen bir inek olan Mark Zuckerberg’i, dünyaya hükmetmek isteyen bir inek olana kadar takip ediyoruz.

35. Warrior

Gavin O’Connor’un olağanüstü draması duygu yüklüdür, yumruklarla doludur ve Joel Edgerton, Tom Hardy ve Nick Nolte’den üç büyük performans içerir. Konu çok hafif: iki ayrı kardeş, ikisi de bir MMA turnuvasında yarışmaya karar verdikten sonra kendilerini birbirlerine karşı bulurlar.

36. American Psycho

American Psycho kısa süre önce 20. doğum gününü kutladı ve henüz yaşlanmadı. Christian Bale’in Wall Street ‘psikopatı’ Patrick Bateman gibi muhteşem performansı sayesinde her zamanki kadar keskin. Yönetmen Mary Harron filme çok şey katıyor.

37. Marriage Story

Marriage Story, yavaş yavaş parçalanan bir evliliğe ve resimde bir çocuk olduğunda sahip olabileceği etkilere yıkıcı ama dokunaklı bir bakış. Bu Noah Baumbach’ın en son ve en iyi draması ve genel olarak film yapımcısının kendi boşanma deneyimine dayanıyor.

38. Mission: Impossible – Fallout

Altı film derinliğinde bile olsa bu seri, dünyanın farklı yerlerinde nükleer füzeleri patlatmayı planlayan bir grup teröristi arayan Tom Cruise’dan Ethan Hunt ile daha da güzelleşiyor. Henry Cavill ve bıyığı da başrolde.

39. The Blues Brothers

Başlangıçta bir SNL skeci olan The Blues Brothers, beyaz perdeye çıktığında kültürel bir ana dönüştü. Jake (John Belushi), kardeşi Elwood (Dan Aykroyd) ile buluştuğunda hapishanede geçirdiği bir dönemden henüz tazedir. Birlikte The Blues Brothers’ı kurarak yetimhanelerinin kapanmasını önlemeye çalışırlar.Film, blues efsaneleri, harika şarkılar ve Bullitt’in bu tarafındaki en iyi araba kovalamacalarından bazılarıyla dolu.

40. Hereditary

Kalıtsal, acımasız ve nefes kesici – annesi vefat eden Toni Collette’in mükemmel bir şekilde canlandırdığı bir sanatçıya odaklanıyor. Ölüm, bazı şok edici gerçekleri ve daha da şaşırtıcı doğaüstü olayları ortaya çıkarır.

41. Upgrade

Eşiyle birlikte saldırıya uğrayan Grey Trace. Eşini ve vücudunun uzuvlarının kontrolünü bu acımasız saldırıda kaybetmiştir. Felç kalan Grey’in tek umudu vücuduna yerleştirilecek olan yapay zeka implantıdır.

42. Zodiac

David Fincher’in Mindhunters hayranıysanız, Zodiac’ı seveceksiniz. Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Robert Downey Jr.’ın Zodiac katilinin kim olduğunu bulmaya çalıştığı şovun bir film versiyonu gibi. Robert Graysmith’in harika kitabının harika kitabına dayanan bu, bir seri katil hakkındaki en iyi filmlerden biridir – her şeyi tamamlayan bir sonuç beklemeyin yeter.

43. Watchmen

Zack Snyder’ın Watchmen filmi harika bir film. Evet, kusurlu ama yeni ufuklar açan çizgi romanın büyük ekran için mahvolmamasını sağlamaya yetiyor – ve süper kahramanlar yasaklandığında neler olacağına dair bir masal anlatırken gereken vurgu güzel bir şekilde verilmiş..

44. Deadpool

SFX supremo Tim Miller’ın yönettiği bu film çocuklar için değil, kesinlikle süper kahraman maceralarına karışmış seks şakaları isteyenler için.

45. Vertigo

Düzenli olarak tüm zamanların en iyi filmi seçilen Vertigo, insanların hatırladığından çok daha karanlık olan ustaca bir gerilim hikayesidir. Yükseklik korkusu nedeniyle emekli olan bir dedektif, bir arkadaşının karısı ile ilgili bir gizem, takıntılı hale gelir.

46. The Peanut Butter Falcon

Birkaç yıl önce Shia Leboeuf’un kariyerinin ölü ve gömülü olduğu düşünülüyordu ama yavaş ama emin adımlarla sinemadaki en önemli seslerden biri haline geldi – The Peanut Butter Falcon bunu kanıtlıyor, Zak’i eğiten bir serseri olan Tyler’ı canlandırıyor. güreşçi olmayı hayal eden Down sendromlu. Bu garip çift dostun filmi sevgiyle dolu, aynı zamanda yol boyunca bazı kahkahalar ve yürek ipleri çekiştiriyor.

47. The Nightingale

The Babadook’un yönetmeni Jennifer Kent, Nightingale Clare için yepyeni bir korku alanına odaklanmaya karar verdi – intikam. 19. Yüzyıl Tanzanya’da geçen film, patronu Teğmen Hawkins (Sam Claflin) tarafından cinsel tacize uğrayan ve saldırıya uğrayan İrlandalı bir hizmetçi olan Aisling Franciosi Clare’den sonra zorlu bir seyirdir. İntikam olarak, Hawkins ve grubunun izini sürmek için siyah bir rehberle yola çıkar. Ortaya çıkan şey, yüreksizler için değildir.

48. The First Man

The First Man, Ay’daki ilk insan olan Neil Armstrong’a şiirsel ve kişisel bir bakış. Savaş pilotundan astronota yükselişini anlatan bu hikaye, insanların aya nasıl çıktıkları ve onları oraya götüren aileler ve personel hakkında bir hikaye.

49. Da 5 Bloods

Spike Lee’nin son eseri en iyi filmlerinden biridir. Delroy Lindo, dört kara ordu gazisinin manga liderlerinin (Chadwick Boseman canlandırdığı) kalıntılarını bulmak için Vietnam’a döndüğünü gören bir filmde fantastik bir oyuncu kadrosunun başını çekiyor.

Çok sayıda geri dönüşle farklı en boy oranlarında çekilen film, hem Vietnam savaşında hem de şimdi siyahların hoşnutsuzluğunun üstesinden geliyor. Şu anda dünyada neler olduğuna bakılırsa, bu filmi izlemek için daha iyi bir zaman olamaz.

50. La La Land

Son yılların en güzel filmlerinden biri olan La La Land, eski Hollywood müzikallerine büyük bir geri dönüş. Sırasıyla bir aktris ve piyanist olarak onu büyük yapmaya çalışırken aşık olan iki kişi olarak parlak Emma Stone ve Ryan Gosling başrolde.

Bonus

Filmlerden uzaklaşıp biraz daha uzun soluklu bir şeyler izlemek isterseniz size listeman.com‘un hazırlamış olduğu Netflix polisiye dizileri 2020: Güncel dizi listesi veya 2020 yılında çıkmış olan her kategoriden dizileri öğrenmek için netflix dizi önerileri: 2020 netflix dizileri listesine göz atmanızı tavsiye ederim.1 Yorum

  1. Avatar for hakan hakan dedi ki:

    Terminator’ü gençler izlesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.