Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

Facebook ve Instagram Myanmar Ordusunun Sosyal Medya Hesaplarını Banladı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Güney Kore, Facebook'a 6,1 Milyon Dolar Ceza Verdi

Facebook ve Instagram, Myanmar ordusunun sosyal medya hesaplarını banladı. Askeri kontrollü devletler ve medya kuruluşları artık platformda hoş karşılanmıyor.

Myanmar’ın Sosyal Medya Hesapları Banlandı

Myanmar’ın Sosyal Medya Hesapları Banlandı

Facebook’un Asya-Pasifik ülkeleri politika direktörü Rafael Frankel bir blog yazısında “1 Şubat darbesinden bu yana ölümcül şiddet de dahil olmak üzere olaylar bu yasağa olan ihtiyacı hızlandırdı” dedi. “Facebook ve Instagram’da Myanmar‘a izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz.”

Frankel, Myanmar’ın olağanüstü şiddetli insan hakları ihlalleri geçmişi ve ordunun gelecekte şiddet başlatma riski de dahil olmak üzere yasağın çeşitli nedenlerini gösterdi. 

Facebook ve Instagram kurallarının tekrarlanan ihlalleri karara etki etti. Şiddet, kışkırtma ve zarar politikalarımızı koordine eden içerik “ağlar ve yayınlama”. “Facebook bu içeriği kaldırdı. Frankel, darbenin” çevrimiçi tehditlerin çevrimdışı zarara yol açma olasılığını artırdığını “kaydetti.

“Darbe, çevrimiçi tehditlerin çevrimdışı zarara yol açabilme şansını artırıyor”

Güney Kore, Facebook'a 6,1 Milyon Dolar Ceza Verdi
Facebook ve Instagram Myanmar Ordusunun Sosyal Medya Hesaplarını Banladı

Facebook ve İnstagram kurallarının tekrarlanan ihlalleri karara dahil edildi. Ordu, “koordineli gerçek dışı davranış ağlarını yeniden kurmaya ve şiddet, kışkırtma, zarar politikalarını koordine eden içeriği yayınlamaya çalışıyor. Frankel, “darbenin çevrimiçi tehditlerin çevrimdışı zarara yol açabilme şansını artırdığını” belirtti.

Ordu üzerindeki genel yasak, Facebook’un darbeden bu yana yanlış bilgi akışını engellemek için gerçekleştirdiği diğer eylemleri takip ediyor. Şirket ayrıca Yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmak için Facebook, ordunun erişimini sınırladı. Myanmar, Facebook, İnstagram ve Whatsapp’ı bu ayın başlarında geçici olarak bloke etti.

İlginizi Çekebilir: ABD’li Milletvekili: GTA 5 Gibi Oyunların Satışı Yasaklansın

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.