Maltese Terrier Hakkında Çok Bilinmeyen 10 İlginç Gerçek
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

İlginç Bilgiler

Maltese Terrier Hakkında Çok Bilinmeyen 10 İlginç Gerçek

Published

on

Maltese köpekleri güzel, uzun, beyaz kürkleri, eğlenceli ve sevecen kişilikleri ile tanınır. Maltese köpek ırkı hakkında bilmediğiniz en önemli 10 gerçeği ve köpek severler arasında neden bu kadar popüler olduğunu anlatacağız.

Maltese Köpeğinin Kökeni

Maltese Terrier Hakkında Çok Bilinmeyen 15 İlginç Bilgi

Maltese köpeği ırkının Akdeniz’de bulunan küçük Malta adasından çıktığı söyleniyor ancak araştırmacıların çoğu türün kökeninin orta Akdeniz bölgesinden çıktığını söylüyor. Bu ırk M.Ö. 500 yıllarına kadar uzanan referanslara sahip olduğu için bugün var olan en eski ırklardan biridir. O zamandan beri cinsin kendisi birçok kraliyet ailesinin ve imparatorluğun bir parçası olmuştur.

1. Genellikle Korkusuzdurlar

Bu makalenin ilerleyen kısımlarında göreceğimiz gibi Maltese şaşırtıcı derecede tatlı bir kişiliğe sahiptir, her zaman hareket halindedir, her zaman enerjiktir, her zaman yeni insanlarla tanışmaya ve yeni şeyler keşfetmeye heveslidir. 

Bu aynı zamanda hem bir nimet hem de bir lanet olabilir çünkü Maltese ırkı korkusuzdur ve bu nedenle yavru köpeğinize göz kulak olmak çok önemlidir çünkü potansiyel bir tehlike riskine girseler veya kendilerini tehlikeye atsalar bile herhangi bir yaratığa doğru yürümekten korkmuyorlar. 

2. Tüy Dökmezler

Eğer köpek tüyüne alerjiniz varsa Maltese köpeği evinize getirebileceğiniz en iyi köpek ırklarından biri olduğu için rahat bir nefes alabilirsiniz. 

Maltese; uzun, ipeksi, beyaz bir ceket giymelerine rağmen hiçbir şekilde tüy dökmezler bunun nedeni cinsin vücudunu kaplayan uzun beyaz tüylerinin altında bir alt kürkünün olmamasıdır, karışıklıkları ve kirlerden uzak tutmak için haftada en az bir veya iki kez kürklerini fırçalamak veya taramak en iyisidir. 

Nereye gittiklerini görebilmeleri için onların yüzlerinin etrafında oluşan tüyleri kesmek harika bir fikirdir. Malta’nızı bir kesim için dışarıya götürme zahmetine zaman ayırmak istemiyorsanız, evde de saçlarını kolayca kesebilirsiniz.

3. Yıllar Boyunca Birçok Farklı İsimleri Oldu

Günümüzde Maltese olarak bilinmelerine rağmen  eskiden birçok kez isimleri değişmiştir, bunlardan bazıları Malta Aslan Köpeği, Malta Teriyeri, Spaniel Gentle, the Roman ladies dog’dur. Bu çeşitli lakapların tabii ki çok farklı köken hikayeleri vardır.

4. Maltese Kolayca Güneşte Yanabilir

Sıcak yaz aylarında, Maltese Terrier’da tıpkı insanlar kadar kolay bir şekilde güneş yanığı oluşabilir! Parıldayan beyaz kürklerinin altında açık renkli, soluk bir cilde sahip oldukları için Malta ırkı için yaygındır. Maltese Terrier daha önce de bahsettiğimiz gibi astarı olmadığı için bu da bir sorundur, kürklerini daha ince hale getirir ve dışarıda çok zaman geçirdiklerinde ciltlerini güneş ışınlarına daha görünür hale getirir. 

Bu nedenle Maltese yavrulardan birini evinize getirmeye karar verirseniz, dışarıda kalacakları zamanı iyi ayarladığınızdan emin olun. Köpeğinizin cildini güneşten korumanın en iyi yolu ise köpeğinize güneş kremi sürmektir.

Bunlar Kaçmaz:  Elon Musk'ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

5. Çocuklar Ve Diğer Havvanlar İle İyi Geçinirler

Tatlı kişilikleriyle bu özelliği şaşırtıcı değildir. Maltese çocuklarla, büyük ailelerle ve diğer evcil hayvanlarla entegrasyon söz konusu olduğunda en iyi ırklardan biridir. Defalarca bahsettiğimiz gibi çok sosyaldirler.

Yeni insanlarla, çocuklarla ve hayvanlarla ilk karşılaştıklarında çoğu zaman enerji dolu olsalar da, sonunda sakinleşecek ve etraflarındaki herkesin arkadaşlığından keyif alacaklardır. Çocuklarınızı veya diğer evcil hayvanlarınızı bir Maltese yavrusu ile gözetimsiz bırakmaktan korkmayacaksınız.

6. Dünyadaki Küçük Köpek Irklarından Biridir

Maltese, minyatür yapısı nedeniyle genellikle evlerde ve dünyanın her yerindeki köpek sahipleri için popülerdir. Köpek ırkı, olgunluğa ulaştığında ortalama 4-5 kilo civarındadır ve sahip olabileceğiniz en iyi kucak köpeklerinden biri olur.

Onları yanınızda götürmek çok kolaydır bu da onları evinizde ve ailenizle birlikte bulundurmak için çok iyi bir sebeptir. Her iki durumda da, küçük boyları ve varlıkları onları dünyanın her yerindeki pek çok köpek sever için karşı konulamaz kılar.

7. Genellikle Terapi Köpekleri Olarak Kullanılırlar

Daha önce anlattığımız gibi Maltese odaya giren bir yabancı veya en sevdikleri insan olsun çok sevecen bir cinstir. Bu şefkat, küçük boyları, yumuşak kürkleri ve tanıştıkları herkesin kucağında gevşeme yetenekleri ile birlikte, onları mükemmel bir terapi kaynağı yapar. 

8. Burunları Sıklıkla Renk Değiştir

Her cins için geçerli değildir ancak tüm bu kürkün altında daha açık ve soluk bir ten rengine sahip olan Maltalılar için bazen burunlarında da bazı değişiklikler olabilir. 

En önemli fark renkte olacaktır; Maltese’niz zamanının çoğunu içeride geçiriyorsa, özellikle güneş ışığının fazla olmadığı kış aylarında burnundaki renklenmenin daha soluk veya açık kahverengi bir renge döndüğünü fark edebilirsiniz, yaz geldiğinde ve daha sık dışarı çıktıklarında burunları orijinal koyu kahverengi / siyah rengine dönecektir.

Bunlar Kaçmaz:  Alipay'in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?

9. Oldukça Uzun Yaşarlar

Dünyada bulunan diğer bazı köpek ırklarının aksine Maltese köpek ırkı, uygun bakımla en az 10 yıldan fazla bir süre yaşayabilen bir köpek cinsidir (Ortalama ömürleri 12 ila 18 yıl arasında değişir!). Yıllık veteriner hekim ziyaretlerinizi kontrol ettirmek, onlara gerekli aşıları yaptırmak ve ihtiyaç duyabilecekleri diğer her türlü bakımı yaptırmanız ömrünü arttırır.

Boyutları ve yapıları ile onları gözetimsiz olarak dışarıda tutmak birçok tehlikeli duruma yol açabilir. Uzun ömürlü köpek yavrusu ile gelen bağlılığa hazır olmanız ve ona hak ettiği kadar sevgi, özen ve ilgiyi verebilmeniz çok önemlidir.

10. İyi Bir Bekçi Köpeği Değillerdir

Maltese Terrier kendisi çok sosyaldir ve temas ettikleri hemen hemen herkesin kalbini kazanacaktır. Bu sevecen kişiliğinden dolayı Maltese günün her saniyesinde sahiplerini ve aile üyelerini memnun etmeye hevesli oldukları için kolayca eğitilebilen bir köpektir fakat geceleri kapıyı bir yabancıdan veya diğer potansiyel tehlikelerden korumak için iyi bir köpek türü olmayabilir.

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, sorularınız olursa yorumlarda belirtebilirsiniz, bir diğer yazımız “İnternetten Alabileceğiniz En İyi Akıllı Ev Cihazları” için tıklayın.

Kaynak: puppytoob.com/20-things-you-didnt-know-about-the-maltese/

Advertisement
Yorum yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginç Bilgiler

Alipay’in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?

Bu hikaye Black Mirror’ı anımsatmıyor değil.

Published

on

By

Jack Ma, 16 yıl önce çevrimiçi alışveriş imparatorluğunu güçlendirmek için belirsiz bir ödeme hizmeti başlattığında, çok az kişi bunun başarılı olmasını bekliyordu. Şimdi bu hizmet 200 milyar dolar değerinde.

Alibaba dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri ve Çin’deki en büyük online ödeme platformudur.

Uygulama, yatırım hesapları ve mikro tasarruf ürünlerinden sigortaya, kredi puanlarına ve hatta flört profillerine kadar Çin’deki finansal yaşamın her alanında hizmeti vardır.

Alipay’in Kuruluşu

2004 yılında, çok az kişinin banka veya kredi kartı vardı ve Alibaba’nın e-ticaret platformunu kullanan alıcılar ve satıcılar, ödemeleri idare etmek için güvenilir bir yönteme ihtiyaç duyuyordu.

Ma, Alibaba’nın finans ekibini Alipay’i yaratması için görevlendirdi. Hizmet, güvenilir bir üçüncü taraf olarak çalışır, alıcıların parasını emanette tutar ve yalnızca mallar alındıktan ve alıcılar sahip olduklarından memnun olduklarını onayladıktan sonra satıcılara parayı gönderir.

Alipay’i başlattığımda herkes şöyle dedi: “Jack, bu şimdiye kadar gördüğümüz en aptal model, kimse onu kullanmayacak” dediler.

CBS News ile 2014 yılında yaptığı röportajda “60 Dakika” dedi. “Bu modelin bilimsel olup olmadığı, gösterişli görünüp görünmediği umrumda değil dedim, çalıştığı sürece güveni oluşturmaya yardımcı oluyor” dedi.

Bunlar Kaçmaz:  Elon Musk'ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Alipay’in başarısı

Bugün, Alipay’in aylık 711 milyon aktif kullanıcısı var ve Ant Group’un istatistiklerine göre Alipay, Haziran ayına kadarki 12 ayda 118 trilyon yuan (17.2 trilyon $) ödeme yaptı. 

Alipay, 2011 yılında Alibaba’dan ayrı bir kuruluş haline geldi ve 2014’te Ant Group’un bir parçası oldu.

Finansal teknoloji danışmanlığı ve araştırma firması Kapronasia’nın kurucusu Zennon Kapron, Ant şu anda o kadar çok finansal hizmet ve ürün sunuyor ki, “Çin’deki yüz milyonlarca kişi ve işletmenin günlük yaşamının bir parçası haline geldi” dedi.”Şirketin Çinli bireyler üzerindeki etkisini abartmak çok zor” diye ekledi.

Komik Puan Sistemi

Yüz milyonlarca insanın finansal ürünlerinden yararlanmasıyla Alipay, Çin’deki tüketici davranışları hakkında inanılmaz derecede değerli verilere sahip.

Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, Çin’in güvenilir bir kredi puanlama sistemi yok. Alipay, 2015 yılında boşluğu doldurmak için Sesame Kredisi’ni başlattı. 

Şirket, Susam Kredisini, işletmelerin ve tüketicilerin, insanların mal veya kitap hizmetleri için ödeme yapma istekliliğini ve yeteneğini değerlendirmek için bir “güven puanı” olarak tanımlıyor. 

Bunlar Kaçmaz:  Dark Web’de İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

Race Capital’den Yeung’a göre ülkenin en büyük kredi derecelendirme sistemi ayrıca Yeung komik bir yorum paylaştı: “Kredi puanınızın flört profilinizde görüntülenmesini gerçekten seçebilirsiniz” dedi. Susam puanları, satın alma gücünü göstermek isteyen kişiler tarafından Çin sosyal medya platformlarında da paylaşılıyor.

Düşük puana sahip kişiler kendilerini hizmetlerden mahrum kalmış ve bir şeyler satın almaları engellenmiştir. 2015 yılında Çin mahkemeleri, borçlarını ödeyemeyen kişilerin adlarını içeren Alipay listelerini paylaşmaya başladı. 

Bu hamle 126.000’i borçlarını geri ödemeye teşvik etti. Sosyal utanç bir yana, Çinli internet kullanıcıları, büyük teknoloji firmaları tarafından bu kadar çok verinin saklanmamasından giderek daha fazla rahatsız oluyor.

2018 yılında şirket, Susam Kredisi’nin kullanıcı tabanını genişletmek amacıyla Alipay kullanıcılarını yanılttığı için özür diledi.

Jack Ma – Alibaba’nın Kurucusunun İlham Verici Hikayesi için tıklayın.

Sizin Düşünceniz Ne? İleride Türkiye’ye Gelir Mi Bu Sistem? Gelirse Ne Yaparsınız? Yorumlarda düşüncenizi belirtin

Okumaya Devam Et

İlginç Bilgiler

Dark Web’de İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

Published

on

By

İnternetin karanlık yüzünde, DarkNet’te yasadışı satış yapan bir kişi, satış için kullandığı fotoğrafların üzerindeki parmak izleri nedeniyle polis tarafından yakalandı.

DarkNet’te İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı
DarkNet’te İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

Bugün kullandığımız İnternet çoğu konuda iyi çalışsa da, bu teknolojinin kullanımı kesinlikle zayıftır. Girdiğimiz İnternet aslında basit ve klasik bir İnternet, küçük bir İnternet alanını kapsıyor. Ancak, kurumsal karanlık ağda veya derin ağda birçok farklı şey oluyor. Derin ağda çeşitli yasadışı şeyler çevirenler burada çeşitli yasadışı faaliyetler yürütüyor.

İnternetin derinliklerine, uyuşturucu satışından kaçakçılığa, dolandırıcılığa, korsanlığa ve uyuşturucu ticaretine kadar her türlü yasa dışı faaliyet, sıradan İnternet gibi polis tarafından izlenemez.

İnternetin bu bölümünün mahremiyeti, insanların polisten kolayca kaçmalarına ve yakalanmadan yasadışı faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, kolluk kuvvetlerinin dikkatine bağlı olarak, kolluk kuvvetleri, derin ağda yasadışı iş yapan kişileri bulabilirler.

DreamMarket’e Attığı Fotoğraftaki Parmak İzi Kendini Ele Verdi

Bu kişi yasadışı satışlardan para kazandı, ürünü satmak için ilgili bir ürünün fotoğrafını çekti ve ardından Dream Market adlı bir web sitesinde yayınladı.

Fotoğrafta ilgili kişinin iki eli görülüyor ve fotoğraf çok net ve parlak. Elbette bu, ABD kolluk kuvvetlerinin dikkatini çekti. İlgili görüntünün hemen ardından harekete geçen birim, parmak izinin kime ait olabileceğini araştırmaya başladı.

Geçmiş soruşturmaları ve önceki araştırmacıları kontrol ettikten sonra, kolluk kuvvetleri Jose Robert Porras’a kolayca ulaşabilir ve kişi için bir operasyon başlatabilir.

Kolluk görevlisi, bu kişinin başka platformlarda satış yaptığını ve her satışta aynı yazım hatasını yaptığını belirterek, Jose Robert Porras adlı bu kişinin “Kalite” kelimesini sürekli yanlış yaptığını, bu nedenle tüm gönderileri tespit ettiklerini söyledi.

Bunlar Kaçmaz:  Alipay'in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?
DarkNet’te İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

Aslında günümüzde kullandığımız internet çoğu konuda çok işe yarasa da, bu teknolojinin de çok kötü kullanılan tarafı var tabii ki. Bizim girdiğimiz internet, aslında internetin çok küçük bir alanını kapsayan, basit ve klasik bir internet.

Fakat işin dark web, veya deep web boyutunda çok daha farklı şeyler dönüyor. Yasadışı her türlü şeyi deep web’de çeviren kişiler, burada her türlü illegal faaliyeti gerçekleştiriyor.

Madde satışından kaçakçılığa, dolandırıcılıktan kiralık hackerlığa ve madde satıcılığına kadar her türlü illegal faaliyetin döndüğü deep web, polisler tarafından da normal internette olduğu gibi takip edilemiyor.

İnternetin bu bölümündeki gizlilik, kişilerin polisten rahatlıkla kaçmasına ve yakalanmadan illegal faaliyetler sürdürmesine yardımcı oluyor. Fakat kolluk kuvvetleri, dikkatleri sayesinde deep web üzerinde illegal işler yapan kişileri bulmayı başarıyor.

Bunun son örneği de yine Amerika Birleşik Devletlerinde kolluk kuvvetlerinin dikkati sayesinde yakalanan bir Darknet satıcısı olarak karşımıza çıktı. Darknet üzerinde madde satışı yapan bir kişi, madde satışı yaparken sattığı maddeyi elinde tutarak bir fotoğraf çekmiş, ve ardından bu fotoğrafı da darknet’te bulunan internet sitesinde yayınlayıp ilan vermişti.

Uzun bir süredir polislerin hedefinde olan bu site, illegal işler çeviren bir kişinin daha yakalanmasına sebep oldu.

Bunlar Kaçmaz:  Dark Web’de İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

DreamMarket’e Attığı Fotoğraftaki Parmak İzi Ele Verdi

DarkNet'te İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı İnternetin karanlık tarafı Darknet'te yasadışı satış yapan bir kişi, satış yaparken kullandığı fotoğraftaki parmak izi sayesinde polis tarafından yakalandı.

İllegal satış yaparak para kazanan bu kişi, yine bir maddeyi satmak için ilgili maddeyi eline alarak fotoğraf çekmiş, ardından bunu da Dream Market adlı web sitesinde yayınlamıştı.

Hem bu fotoğrafta ilgili kişinin eli görünüyordu, hem de fotoğraf çok net ve ışıklıydı. Tabii ki bu da ABD’nin kolluk kuvvetlerinin dikkatini fazlasıyla çekti. İlgili görselin ardından hemen harekete geçen birimler, bu parmak izinin kime ait olabileceğini araştırmaya koyuldu.

Geçmiş soruşturmaları ve önceden soruşturulan kişileri incelediklerinde kolaylıkla Jose Robert Porras adlı kişiye ulaşmayı başaran kolluk kuvvetleri, ardından bu kişi için operasyon başlattı.

Daha önce bu kişinin başka platformlarda da satış yaptığını ve her satışta sürekli aynı yazım hatasını yaptığını belirten kolluk kuvvetleri, Jose Robert Porras adlı bu kişinin “Quality”(Kalite) kelimesini sürekli yanlış yaptığını, bu sayede tüm ilanlarını tespit ettiklerini belirtti.

İşte Porras’ın Imgur’da Yayınladığı Parmak İzli Fotoğrafı

Jose Robert Porras’ı teftiş eden kolluk kuvvetleri, üzerinde gördüğünüz parmak izi görüntüsünü de yakaladıkları için onu kolayca tespit edebildiler. Jose Robert Porras’ın parmak izleri açıkça tanımlanabilir ve mahkemede şu ana kadar 53 kilogramdan fazla madde sattığını itiraf etti. Bu, Polas’ın toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

Bir Youtuber Saç Kesen ROBOT Yaptı, Berberlerin Sonu mu Geliyor? için tıklayın.

Kaynak: kitle.net/darknette-illegal-satis-yapan-bir-kisi-fotograftaki-parmak-izinden-yakalandi/

Okumaya Devam Et

İlginç Bilgiler

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Published

on

By

Sahne adı Grimes ile tanınan Claire Elise Boucher (17 Mart 1988 doğumlu) Kanadalı şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı ve müzik video yönetmeni Vancouver’da doğdu ve büyüdü.

Grimes’in müziği elektronik, pop, hip-hop ve R&B tarzı etkiler içeriyor ve müzik eleştirmenlerine göre alışılmadık vokalleri müziğinde öne çıkıyor. 2013’te Grimes, Webby Ödülü ile Yılın Sanatçısı seçildi.

Elon Musk, çocuğu X Æ A-12'nin adını unuttu
Elon Musk, çocuğu X Æ A-12’nin adını unuttu

Grimes’ın Sanata İlgisi

Grimes, tüm albümlerinin kapaklarını bizzat kendisi yaptı. Japon anime, manga ve Charles Burns ve Daniel Close gibi manga sanatçılarından etkilendi.

Boucher, stüdyo albümleri Geidi Primes ve Halfaxa’yı 2010’da yayınladı ve 2011’de 4AD ile rekor bir sözleşme imzaladı.

Üçüncü stüdyo albümü Visions (2012) ve single’ları “Genesis” ve “Oblivion” büyük beğeni topladı; “New York Times” tarafından “tüm zamanların en etkileyici albümlerinden biri” olarak selamlandı.

Bunlar Kaçmaz:  Dark Web’de İllegal Satış Yapan Bir Kişi, Fotoğraftaki Parmak İzinden Yakalandı

“Ve Polaris Ödülü’ne aday gösterildi ve Juno Yılın Elektronik Albümü Ödülü’nü kazandı. “Vision” gibi, dördüncü stüdyo albümü “Art Angel” da 2015 yılında piyasaya sürüldü ve büyük beğeni topladı.

“Art Angel”, 2017 Juno Ödülleri’nde “Yılın En İyi Albümü” ve “Yılın Kayıt Amacı” dallarında aday gösterildi.

Grimes’ın Gençlik Yılları

Boucher Vancouver, British Columbia’da doğdu ve büyüdü. Quebec ve Ukrayna’dan. Bir Roma Katoliği olarak büyüdü ve bir Katolik okuluna gitti.

2006’da Boucher, McGill Üniversitesi’nde okumak için Vancouver’dan Montreal’e taşındı, ancak 2011’in başlarında lisans derecesini tamamlamadan okulu bıraktı.

Orijinal MySpace sayfasındaki zaman damgasına göre, Boucher 2007’de Grimes adıyla müzik yazmaya başladı. Grimes daha sonra türün Myspace’deki varlığını keşfettikten sonra adını Grimes’ten aldığını doğruladı.

Bunlar Kaçmaz:  Elon Musk'ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Doğum tarihi: 17 Mart 1988 (32 yıl yaşında), Vancouver, Kanada

Boy: 1,65 m

ÇocuklarX Æ A-Xii Musk , Elon Musk, çocuğu X Æ A-12’nin adını unuttu

Eş: Elon Musk

Web sitesi: www.grimesmusic.com/

Grimes’ın Ödülleri ve adaylıkları

2012:İngiltere Müzik Video ÖdülleriEn İyi Alternatif Video – UluslararasıOBLIVIONAday
2012Antville Müzik Video ÖdülleriYılın VideosuOBLIVIONAday
2012Antville Müzik Video ÖdülleriEn İyi KoreografiOBLIVIONAday
2012Antville Müzik Video ÖdülleriEn iyi performansOBLIVIONAday
2012Polaris Müzik Ödülü2012’nin En İyi Kanada AlbümVISIONAday
2013Juno ÖdülleriYılın Elektronik AlbümüVISIONKAZANDI
2013Juno ÖdülleriYılın Atak SanatçısıGrimesKAZANDI
2013Webby ÖdülleriYılın SanatçısıGrimesKAZANDI
2013NME ÖdülleriEn İyi Uluslararası SanatçıGrimesAday
2013NME ÖdülleriEn İyi VideGrimesAday
2013MuchMusic Video ÖdülleriYılın Dans VideosuGenesisAday
2014NME ÖdülleriEn İyi Şarkı veya TwitterGrimesAday
2015Much Music Video ÖdülleriYılın VideosuGoAday
2015Much Music Video ÖdülleriEn İyi Yapım-sonrasıGoAday
2015Much Music Video ÖdülleriEn İyi YönetmenGoAday
2016MuchMusic Video ÖdülleriYılın Videosu“Flesh Without Blood”Aday
2016MuchMusic Video ÖdülleriEn İyi Yönetmen“Flesh Without Blood”Aday
2016Uluslararası Dans Müzik ÖdülleriEn İyi Alternatif / Indie Rock Dans Pisti“Flesh Without Blood”Aday
2016Uluslararası Dans Müzik ÖdülleriEn İyi Atak Sanatçı (Yalnız)Grimesaday
2016Bazaar Women of the YearYılın MüzisyeniGrimesKAZANDI
2016A2IM Libera ÖdülüYılın VideosuKill V.MaimKAZANDI
2016Polaris Müzik Ödülü2016’nın En İyi Kanada AlbümüArt ANgelsAday
2017Juno ÖdülleriYılın Alternatif AlbümüArt AngelsAday
2017Juna ÖdülleriYılın Kayıt Paketi (Sanat Yönetmeni)Art AngelsAday
2017Juna ÖdülleriYılın Videosu (Yönetmen)“Kill V. Maim”KAZANDI
2017iHeartRadio Çok Müzikli Video ÖdülleriEn İyi EDM / Dans VideosuVenus FlyKAZANDI
2017iHeartRadio Çok Müzikli Video ÖdülleriEn İyi Pop VideoVenus FlyAday
2017iHeartRadio Çok Müzikli Video ÖdülleriFan Fave VideoVenus FlyAday

Okumaya Devam Et

Popüler

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin