Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor

Fransız kolluk kuvvetleri rahatsız edici bir eğilim hakkında uyarıda bulunuyor: İnsanlar seyahat izni alabilmek için sahte COVID-19 test sonuçlarını alıp satıyor.

İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor

İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor

Polisler geçen hafta Paris’in Charles de Gaulle havaalanında yolculara koronavirüs içermediğini iddia eden sertifika sattığı için yedi kişiyi tutukladı. (Kaynak: Associated Press)

180 ila 360 dolar arasında değişen sertifikalardan kaç tanesini sattıkları belli değil. Ancak bunun büyük bir operasyon mu yoksa birkaç sahte sertifika mı olduğuna bakılmaksızın, karaborsa işlemleri halk sağlığına zarar verebilir ve COVID‘nin yayılmasını engelleme girişimlerine karşı koyabilir.

Yedi şüpheli, yüzlerce dolara eşdeğer para cezasına çarptırılabilir ve hatta beş yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

İsimsiz bir adam, Pakistan‘a gitmek için bunu yaptı. Gerekli olmayan çalışanların özellikle kısa süre içinde seyahat ederken, Birleşik Krallık havalimanlarının zorunlu kıldığı COVID-19 testlerini planlamasının veya ödemesinin çok zor olduğunu savundu.

Negatif testi yaptırabilir, adını ve doğum tarihini kendiniz değiştirebilirsiniz. Ayrıca, gerekli zaman sınırı içinde olan bir test tarihi de koyarsınız ”dedi. “E-postayı indirir, değiştirir ve ardından yazdırırsınız.”

Koronavirüs semptomları olduğunu bildiren herkesin test yapmakta zorlandığını ve seyahat etmeyi imkansız hale getirdiğini sözlerine ekledi. Ancak İngiltere’deki seyahat acenteleri bile dolandırıcılığa giriyor – başka bir isimsiz gezgin, doktora uçabilmeleri için negatif bir test teklif etti.

Sonuç olarak, insanların seyahat planları yapmak ve sürdürmek için bu kadar çaba sarf etmesi talihsiz bir durumdur. Etrafındaki herkesi riske atmaktır.

İlginizi Çekebilir

Honda Birinci Seviye 3 Otonom Araç Satmaya Başlayacak

“Bana Koronavirüs Enjekte Edin” Diyen Trump Destekçisi, Covid’den Öldü

Japonya Tsunamiden Zarar Gören Nükleer Reaktörlerinden Birini Tekrar Çalıştırıyor

Uzayda Çekilen İlk Selfie Satılığa Çıktı

Sony, PS5’in Web Tarayıcısı Ve 1440p Desteğini Kaldırıyor

Kaynak: futurism.com/buy-negative-covid19-test-black-market

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.