Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

İran ve Rusya, ABD Seçmen Kayıt Verilerini Çaldı

İran seçmenleri tehdit etmek için tasarlanmış e-postalar gönderdi.

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

İran ve Rusya, ABD Seçmen Kayıt Verilerini Çaldı

Ulusal güvenlik yetkilileri Çarşamba günü, İran ve Rusya’nın 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale çabalarını destekleyebilecek seçmen kayıt bilgilerini elde ettiğini duyurdu. Yetkililer ayrıca İran’ın seçmenleri sindirmek için tehdit edici e-postalar gönderdiğini doğruladı.

“İran ve Rusya, seçimlerimizle ilgili kamuoyunu etkilemek için adımlar attı. Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe Çarşamba akşamı düzenlediği basın toplantısında, bazı seçmen kayıt bilgileri İran tarafından ve Rusya tarafından elde edildi ”dedi. “Bu veriler yabancı aktörler tarafından yanlış bilgileri iletmeye çalışmak için kullanılabilir.”

Seçmen kayıt bilgileri genellikle halka açıktır, bu nedenle İran veya Rusya’nın herhangi bir ABD altyapısını ihlal ettiğine dair hiçbir gösterge yoktur. Yine de Ratcliffe ve FBI direktörü Christopher Wray, Amerikalıları çevrimiçi oylama ile ilgili bilgileri okurken ve paylaşırken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Washington Post’un raporunda, bu hafta başlarında aşırı sağcı Proud Boys örgütünden gönderilmiş gibi görünen bazı Demokrat seçmenlere gönderilen e-postaların arkasında İran’ın olduğu belirtildi. CBS News tarafından görüntülenen e-postalardan biri, bireyleri Başkan Trump’a oy vermekle tehdit ettiğini veya “sizin peşinize düşeceğiz” dedi. Bu e-postada ayrıca “tüm bilgilerinize sahibiz” yazıyordu.

Ünlü Hacker Grubu ANONYMOUS'dan Yeni Video: "Bunu Duymalısın, Ne Saklıyorlar"

Ratcliffe ayrıca İran’ın “bireylerin hileli oy kullanabileceğini ima eden” bir video gibi başka içerikleri de dağıttığını söyledi.

Ratcliffe, “Her Amerikalının bize zarar vermemizi isteyenlere karşı savunma yapmasını istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ünlü Hacker Grubu ANONYMOUS’dan Yeni Video: “Bunu Duymalısın, Ne Saklıyorlar”

Nintendo Switch Hack Davasından 1,5 Milyon Sterlin Kazandı

Defi Platformu bZx,Hackerların Çaldığı 8.1 Milyon Dolarını Geri Aldı

Microsoft Taşınabilir Bir Veri Merkezi Yaptı

Elon Musk 2024’te Mars’a İlk Uzay Gemisini Göndermek İstiyor

Kaynak: theverge.com/2020/10/21/21527788/fbi-russia-iran-us-election-interference-voter-registration-information-proud-boys-video

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.