Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
GGDROP

General Motors Uçabilen Sürücüsüz Otomobilini Tanıttı (Video)

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

General Motors’un hisseleri Salı günü 47,82 dolara sıçradı otomobil devi fütüristik uçan Cadillac‘ı piyasaya sürdükten sonra %6,2‘lik bir artış oldu, dikey olarak inen ve yolcuyu caddelerin üzerinde taşıyan bir otonom araç.

General Motors Uçabilen Sürücüsüz Otomobilini Tanıttı

General Motors Uçabilen Sürücüsüz Otomobilini Tanıttı

General Motors İcra Kurulu Başkanı Mary Barra, CES teknoloji konferansı sırasında sanal bir açılış konuşmasının parçası olarak Cadillac’ın videosunu sundu.

Rapora göre, dikey kalkış ve iniş (VTOL) drone, kentsel çatıdan kentsel çatı katına saatte 55 mil hıza kadar gidebiliyor.

90kW motor, GM Ultium pil paketi ve dört çift rotorlu ultra hafif gövdesi ile tamamen otonom ve tamamen elektrikli.

CES videosundaki kavramlar GM tasarım şefi Mike Simcoe tarafından tanıtıldı. VTOL’yi “kentsel hava hareketliliğinin Cadillac’ı” olarak tanımladı.

“VTOL, GM’nin çok modlu bir gelecek vizyonunun anahtarıdır” dedi.

Videoda “yakında gelecek” olarak tanımlanan otonom Cadillac mekiği, yine Simcoe ekibi tarafından tasarlanan Cruise Origin’i anımsatan kutulu bir siluete sahip. Ön ve arka sürgülü kapılara ve panoramik cam tavana sahiptir.

Kabinde salon benzeri oturma yeri, ayrıca biyometrik sensörler, ses kontrolü ve el hareketi tanıma özelliği bulunuyor.

Geçen yıl, Amazon’un sahibi olduğu girişim Zoox, sürücüsüz bir aracı tanıttı ve şirket yakında yolculara yolculuklar sunmaya başlayacağını söyledi.

Robotaxi, üreticiye göre dört tekerlekten direksiyona sahip ve 75 mil / saate kadar hızlarda her iki yönde de sürülebiliyor. Otonom araç, şirketin şarjlar arasında 16 saate kadar sürekli çalışma sağlayabileceğini söylediği 133 kwh’lik bir pil paketiyle donatılmıştır.

İlginizi çekebilir: Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

Kaynak: mazech.com/2021/01/video-general-motors-unveils-self-driving-car-that-can-fly/

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.