Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

Bu Uygulama Sayesinde Eski Aile Fotoğraflarınızı Yeniden Canlandıra Bileceksiniz

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

AI Aracı "Derin Nostalji" Ölü Akrabalarınızı Yeniden Canlandırmanıza İzin Verir

Hiç eski aile fotoğraflarına bakıp “Bunlar yeterince ürkütücü değil!” Diye düşündünüz mü? Geliştiriciler, eski aile fotoğraflarını canlandırmanızı sağlayan Deepfake programı geliştirdi.

Eski Aile Fotoğraflarınızı Yeniden Canlandırın!

Siyah-Beyaz Fotoğrafları Yeniden Canlandırın!

Şecere (Soy Bilimi) web sitesi MyHeritage, (Derin Nostalji) ölü veya yaşayan akrabalarınızın eski fotoğraflarını canlandırmak için AI teknolojisini kullanır.

Eski Amerikan Başkanı Abe Lincoln‘un fotoğrafı üzerinde denenmiş bir örnek:Derin Nostalji

AI Aracı "Derin Nostalji" Ölü Akrabalarınızı Yeniden Canlandırmanıza İzin Verir
Derin Nostalji

Deep Nostalgia‘nın bu animasyonları elde etmek için kullandığı yapay zeka teknolojisi, Deep Fake‘te kullanılanlara benziyor.

Daha fazla oku: DeepFake Nedir, Nasıl Yapılıyor Ve 5 DeepFake Programı Önerisi

Fotoğrafı MyHeritage‘a yükledikten sonra, Deep Nostalgia ile işlenir ve daha önce bir model tarafından kaydedilen bir kaç jest ve harekete göre canlandırılır ve evet fotoğraftaki yüzü aynı anda canlandırabilirsiniz.Neden Eski Aile Fotoğraflarınızı Yeniden Canlandıra Bileceksiniz başlığını attığımız konusuna gelecek olursak, uygulama siyah-beyaz fotoğrafları destekliyor fakat renkli fotoğraflarda denenebilir.

MyHeritage, yeni aracın korkutucu olabileceğini kabul ediyor.

“Bazı insanlar Deep Nostalgia’yı ürkütücü buluyor”

MyHeritage Deep Nostalgia web sayfasında “Bazı insanlar Deep Nostalgia özelliğini seviyor ve onu harika buluyor, diğerleri ise onu ürkütücü buluyor ve beğenmiyor. Sonuçlar tartışmalı olabilir ancak bu teknolojiye kayıtsız kalmak imkansız ” deniyor.

Bu araçla eğlenmek kolay olsa da, yapay zekanın büyüleyici ve ikna edici bir uygulamasıdır. Teknolojinin bu kadar geliştiğini görmek gerçekten güzel, kim bilir belkide ileride sadece bir fotoğrafa muhtaç kalmayız.

Aynı zamanda böyle garip şeyler de yapabilirsiniz:İlginizi Çekebilir: Bu Uygulama Sizi Pixar Karakterine Dönüştürüyor (10 Eğlenceli Fotoğraf)

Kaynak: futurism.com/ai-tool-deep-nostalgia-lets-you-reanimate-your-dead-relatives

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.