Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

Boston Dynamics’in Robot Köpeği Kanada’da Akşam Yürüyüşü Yapıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Boston Dynamics'in Robot Köpeği Kanada'da Akşam Yürüyüşü Yapıyor

Geçen hafta pek çok insan, insan yaşamı ile Boston Dynamics’in gelişmiş robotlarından biri arasındaki karşılaşmayı ilk kez tattı. Kuzey Ontario’da Kanada @bloodtear , Spot robotunun sokakta yürüdüğünü fark etti ve robot yerine gerçek bir köpekle olsaydı garip olmayacak bir karşılaşma yaşadı.

Kısa etkileşimleri sosyal medyada parladıktan ve birkaç manşetten sonra, Boston Dynamics etkileşim hakkında bir açıklama yaptı

Şirkete göre robot, “rutin hareketlilik testleri yapan” bir işleyiciyle “akşam yürüyüşü” yapıyordu ve Nathan diğer tweet’lerde operatörün uzaktan kumanda ile takip ettiğini açıkladı.

Şimdi satışta olduklarına göre ileride bu cihazlara çarpan daha fazla insan görebilirsiniz.

Amazon Elinizi Sallayarak Ödeme Yapabileceğiniz “Tehlikeli” Bir Teknoloji Geliştiriyor için tıklayın.

Boston Dynamics Nedir?

Boston Dynamics'in Robot Köpeği Kanada'da Akşam Yürüyüşü Yapıyor
Boston Dynamics’in Robot Köpeği Kanada’da Akşam Yürüyüşü Yapıyor

Boston Dynamics, 1992 yılında Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi Marc Raibert ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde test eden diğer meslektaşları tarafından kurulan bir mühendislik, yapay zeka ve robotik tasarım şirketidir.

İlk görev, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından finanse edilen ABD Ordusu için tasarlanmış dört kollu bir robot olan BigDog’u ve DI-Guy’ın gerçekçi insan vücudu simülasyon yazılımını geliştirmekti.

Şirket, Ulusal Havacılık Operasyon Merkezi Eğitim Sistemleri Departmanı (NAWCTSD) ile imzalanan uçak anlaşması ile görevin yerini interaktif bir 3 boyutlu bilgisayar simülasyonu ile değiştirdi.

Simüle edilmiş 3 boyutlu bilgisayar karakteri, kalkış operasyonları için Donanma eğitim videosundan DI-Guy karakterine sahip.

Boston Dynamics, günümüzde robotik ve yapay zeka (yapay zeka) alanında öncü ve en gelişmiş şirketlerden biri haline geldi. Marc Raibert şirketin kurucusu, başkanı ve proje yöneticisidir.

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.