Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti

Tarih:

Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti

Bir avukat, Amazon’u şık ve “güzel bir hediye” olarak pazarlanan “Black Lives Don’t Matter” sloganlı şapka sattığı için dava açtı.

Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti
Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti

Essex’ten Alexandra Wilson, şirketin şapkaları satmasının “gerçekten utanç verici” olduğunu söyledi ve yerinde herhangi bir çek olup olmadığını sorguladı.

Amazon, o zamandan beri üçüncü bir tarafça satılan şapkaları çıkardı.Geçtiğimiz hafta perakendeci , “Down Sendromu Yok Edelim” sloganıyla T-shirt sattığı için eleştirilere maruz kaldı .

Daha önce ırkçı tacize maruz kalan 25 yaşındaki Bayan Wilson, şapkaların çıkarılmasının “gerçekten hayal kırıklığı yarattığını” söyledi. Ürünün bir daha satılmamasını istediğini söyledi.

“Birden fazla kişi bunu bildirdi ve ırkçı materyal derhal kaldırılmalı,” dedi.

“Amazon gibi web sitelerinin hem açıklamaları hem de fotoğrafları için kesinlikle daha iyi kontroller yaptırmaları gerekiyor çünkü bu ilk kez böyle bir şey olmuyor.

“12.96 sterline mal olan şapka, satıcı tarafından “göz alıcı”, “benzersiz ve şık” bir tasarımla “yüksek kaliteli” olarak tanımlandı. Şapkanın “zarif” görünümünün onu aile ve arkadaşlar için “güzel bir hediye” yaptığını söyledi.

Amazon yaptığı açıklamada, “Tüm satıcıların satış yönergelerimize uyması gerektiğini ve hesaplarının olası kaldırılması da dahil olmak üzere herhangi bir işlem yapılmayacağını belirtti. Söz konusu ürün artık mevcut değil.”

Amazon’da Satılan Diğer Irkçı Ürünler: Irkçı kitaplar.

Amazon Nedir?

Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti
Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti

Amazon.com olarak anılan Inc., Amazon, ABD’de bulunan bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te ABD’nin Seattle kentinde kuruldu. Toplam satış ve piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir.

Amazon.com, başlangıçta kitap satarak kurulmuş bir e-ticaret öncüsüdür. Günümüzde Amazon’da çeşitli mal türleri (DVD’ler, müzik CD’leri, bilgisayar yazılımları, bilgisayar oyunları, elektronik ürünler, aksesuarlar ve mobilyalar gibi) satılmaktadır.

Şirket ayrıca kendi tüketici elektroniği ürünlerini de üretmektedir (Kindle e-kitap okuyucu, Fire tablet, Fire TV ve Echo). Amazon aynı zamanda dünyanın en büyük bulut altyapı hizmetleri sağlayıcısıdır (IaaS). Şirket ayrıca AmazonBasics markalı USB kabloları gibi basit ürünler de satıyor.

Elon Musk’tan Gelecek Büyük “Pil” Müjdesi için tıklayın.

Kaynak: www.bbc.com/news/uk-england-essex-54236636

BUNLARA DA GÖZ ATIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.