Amazon Çalışanları, Jeff Bezos'un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Amazon Çalışanları, Jeff Bezos’un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

Tarih:

Amazon Çalışanları, Jeff Bezos'un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

Jeff Bezos, dünyadaki en zengin insandır. Amazon sahibi 2020 itibariyle yaklaşık 175 milyar USD değerinde ancak şirketteki 798.000 kişinin tamamı onun başarısını duymaktan hoşlanmıyor .

Viral bir Twitter konusu , Amazon çalışanlarının kötü çalışma ortamları, standartların altında güvenlik standartları ve adil olmayan ücretlerle ilgili hikayelerini paylaşıyorlar.

Twitter’daki bu değişim, Amazon çalışanlarının Jeff Bezos’un servetinin neden kutlanmaya değmediğini açıkladığı viral bir konu başlattı.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

Amazon Çalışanları, Jeff Bezos'un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı
Amazon Çalışanları, Jeff Bezos’un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

#8

#9

#10

Jeff Bezons Kimdir?

Amazon Çalışanları, Jeff Bezons'un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı
Amazon Çalışanları, Jeff Bezons’un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

Amerikalı girişimci Jeff Bezos (Jeff Bezos), Amazon.com’un kurucusu ve CEO’su ve Washington Post’un sahibidir. Başarılı iş girişimleri onu dünyanın en zengin insanlarından biri yaptı. Girişimci ve e-ticaret öncüsü Jeff Bezos, 12 Ocak 1964’te New Mexico’da doğdu.

Bezos’un bilgisayarlara olan ilk aşkı, onu Princeton Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi ve elektrik mühendisliği okumaya yöneltti. Mezun olduktan sonra bir süre Wall Street’te çalışan Bezos, cömert maaşını işe bırakarak internet dünyasının en büyük başarılarından biri olan Amazon’u kurdu.

Amazon.com’un Kuruluşu

Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti
Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti

Jeff Bezos (Jeff Bezos), çalışanlarıyla birlikte yazılım geliştirmeye başladığı garajında ​​Amazon’u kurdu. İşin hızlı gelişimi, ofisin kısa sürede büyümesini ve gelişmesini sağlamıştır.

Şirketin ilk başarısı beklenmedik derecede büyüktü. Medya promosyonu olmadan satışlar hızla büyüdü ve yurtdışına satıldı. Sonuç olarak Amazon.com 1997’de halka açıldı. İki yıl sonra, tüm rakipleri geride bırakan bir e-ticaret lideri oldu.

Amazon, kullanıcıları okudukları kitaplar veya izledikleri filmler hakkında yorum yapmaya teşvik ederek hızla lider olan 24 saat açık ve kullanıcı dostu bir web sitesidir. Jeff Bezos (Jeff Bezos) 1998’de CD satmaya başladı ve sonraki yıllarda daha fazla alana yayıldı. 2007 yılında Kindle okuma cihazı çıktı.

Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti için tıklayın.

BUNLARA DA GÖZ ATIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.