ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan: Joe Biden | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan: Joe Biden

Tarih:

ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan Joe Biden

The Associated Press tarafından verilen bilgiye göre seçimi Joe Biden kazandı.

ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan: Joe Biden

AP‘nin verilerine göre Biden oyların yüzde 49,6’sını alarak eyaletteki 20 delegeyi hanesine yazdırdı.

Nevada, Arizona, Kuzey Carolina ve Georgia eyaletinde sayımlar devam ederken bu sabah Pennsylvania’daki sayımlar tamamlandı.

253 olan delege sayısını 273’e çıkaran Biden, ABD’nin seçilmiş başkanı oldu.

Georgia, Nevada ve Arizona eyaletlerinde de Biden önde iken Trump’ın bu üç eyaleti kazanması dahi artık başkanlık yarışına etki etmeyecek.

ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan: Joe Biden

En kritik eyalet Pennsylvania’dan gelen yeni sonuçlar Biden’ı başkanlık koltuğuna taşıdı. Söz konusu eyalette fark 30 bine çıktı.

ABD Seçimi Sonuçlandı

20 delegesi bulunan Pennsylvania’daki zaferle Biden toplamda 273 delegeyi buldu ve Başkan seçilmek için gereken 270 barajını aştı.

Trump, yerel saatle bu sabah Twitter’da en önemlisi “Büyük bir zafer kazandım” olan birkaç haber paylaştı. Trump ayrıca, Pennsylvania’da seçim günü sandık kapatıldıktan sonra saat sekizde binlerce oy pusulasının “yasadışı” olduğunu iddia etti. Trump bu iddia için kanıt sunmadı ve aynı olayın ırkla karşı karşıya kalan diğer bazı eyaletlerde de meydana geldiğini iddia etti.

Donald Trump, gözlemcilerle ilgili iddialarını da sürdürdü ve yüzbinlerce oyun sayımının ‘yasa dışı şekilde gözlemlenemediğini’ savundu.

ABD Seçimi Sonuçlandı Kazanan: Joe Biden

Trump, Pennsylvania’daki avantajındaki büyük boşluğun uzun süre ortadan kalktığını ve kimsenin bunu gözlemlemesine izin verilmediğini iddia etti. Donald Trump, “yasal şeffaflığın” engellendiğini iddia ettiği sırada da iyi yapmadığını iddia etti. “İçeride kötü bir şey oldu. Çok şey değişti.” Dedi. Pencerelerin karton ile kaplandığını, böylece hayranlarının kontağı göremediğini savundu.

Biden Georgia, Nevada ve Arizona’da liderlik ettiğinde, Trump’ın bu üç eyaletteki zaferi artık başkanlık seçimlerini etkilemeyecek.

“Amerikan halkının bana ve Harris’e duyduğu güvenden onur duydum”

Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçilen Biden, “Amerikan halkının bana ve Harris’e duyduğu güvenden onur duydum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Twitter Trump’ın Ölmesini İsteyen Kullanıcıların Hesabını Askıya Alacağı Konusunda Uyardı

Trump’ın Covid gönderisi Facebook tarafından silindi ve Twitter tarafından gizlendi

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Hamlesi

Twitter Siyahi Trump Destekçisi Gibi Davranan Fake Hesapları Askıya Aldı

BUNLARA DA GÖZ ATIN

1 Yorum

1 Yorum

    Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.